Srpen 2006

Tábor V Jablunkově

13. srpna 2006 v 20:39 | Kuczera |  Reporty
Tak je to za námi. První letní tábor s Pohodou skončil. Byl namáhavý ale krásný. Poprvé v létě se konal bez mého vedení. Ovšem mé inspekční návštěvy prozradily, že nám vyrostly nové vůdčí typy, které v pohodě zvládnou "smečku" dětí.Chtěl bych tedy poděkovat všem vedoucím zvláště Jeníkovi Sz., Martince Sz., Markovi K., Jance P. a Darině L. Ale také hlavní šéfové Ivetce a jejim podřízeným.
Děkujem i za modlidby. Děti mohly slyšet jak Bůh vysvobozoval svůj lid ze všech zkoušek. Nabídli jsme jim i tuto možnost využit pro jejich život. Modlete se o ně.Některe měly vskutku velký zájem.
Za pár dní jedeme do polska. I tam potřebujeme Vaše modlidby a Boží požehnání.

SAM 2006 za pár dní v Orlové!

12. srpna 2006 v 22:44 | jt |  Oznámení
Druhá polovina srpna již tradičně patří festivalu SAM, který se koná od čtvrtku 17. do neděle 20. srpna ve farní zahradě u evangelického kostela v Orlové.
Tato čtyřdenní akce nabídne pestrou škálu diskuzí s významnými osobnostmi dneška, tentokrát na téma SAMoobluha- aneb co nám nabízí a co bere současný hypermarket světa, radosti a pokušení konzumního životního stylu, fair trade, letošní kampaň Česko proti chudobě, náboženský trh atd. Na festival zavítají Miloš Rejchrt (evangelický duchovní, muzikant,publicista,překladatel), Pavel Hošek (religionista a VŠ pedagog), Tomáš Tožička (člen Ekumenické akademie, aktivista kampaně Česko proti chudobě), Maria Fridrichová (lékařka, lektorka hnutí ProLife), Rozita Mertová (moderátorka a herečka), Jan Balabán (ostravský literát), Marek Jargus (katolický kněz, člen sdružení pro drogově závislé Podané ruce) a další. Po dobu festivalu budou probíhat také mnohé art-workshopy - rétorika, DJ'ing, foto, výtvarný, dramatický, kosmetika, móda, aranžování a další. Večery budou patřit zejména muzice, divadlu a filmu. Těšit se můžete ve čtvrtek na Jana Dospivu a Lucii Bublavou (výherce letošní autorské Porty), The Sign (punk/rock), v pátek Jablkoň (alternativní folk/rock) a Wessany (hip-hop+experimental band), v sobotu Ziemia Kanaan (reggae/rock, PL). Cena za čtyři dny je pouhých 555 Kč včetně účastnického poplatku, jídla a noclehu. Na místě je možné zakoupit vstupenku půldenní i celodenní. Více info na www.samorlova.cz.