Únor 2007

Program Iniciativy Dokořán - březen 2007

24. února 2007 v 1:09 | EstiC |  Měsíční program
Koncerty: Jolly Joker, Jarret.
Večer s Janem Balabánem- autorské čtení a beseda
Jamsession1. - společné muzicírování pro všechny hudebníky

Výsledky voleb do presbyterstva kadence 2007-2011 farního sboru SCEAV v Karviné-Fryštátě

18. února 2007 v 16:25 | pastor |  Oznámení
Abecední seznam presbyterů a jejich náhradníků /jméno a příjmení/:

Zpráva ze života a práce farního sboru Slezské církve evangelické a.v. v Karviné 1 za rok 2006 přečtena na sborovém shromáždění v neděli Estomihi, dne 18.2.2007 pastorem sboru Mgr. Janem Cieślarem

18. února 2007 v 16:20 | pastor |  Reporty
1. Úvod. S velikou vděčností chceme poděkovat našemu Pánu za minulý rok 2006, za Boží ochranu, vedení, odpuštění a každodenní milost, kterou prokazoval celé své církvi ve světě, naší Slezské církvi evangelické a.v., našemu sboru, rodinám i každému osobně. Děkujeme Mu za společenství u Jeho slova a svátostí na bohoslužbách, biblických hodinách, besedách, koncertech, setkáních dětí, dorostu, mládeže, rodin, starších, za sborové pobyty, výlety, návštěvy, za všechny, kteří nám zde i jinde sloužili Božím slovem ve jménu našeho Spasitele Ježíši Krista!

páteční postní bohoslužby 2007

15. února 2007 v 0:26 | pastor |  Měsíční program
Vezmi svůj kříž a následuj mne !
7 zastavení na Křížové cestě
Tradice Křížových cest je živá a praktikovaná zejména na půdě katolické církve. Nicméně poselství Ježíšovy Křížové cesty je nadkonfesijní. Svoji hloubkou promlouvá ke všem křesťanům.
Náš cyklus 7 zastavení na Křížové cestě je výběrem ze 14. klasických zastavení. Pojďme se v tomto postním období zastavit a zamýšlet, jak do našeho současného života hovoří Ježíšova Cesta kříže.
(zpracoval Vlastimil Ciesar)
Páteční postní bohoslužby se konají vždy v 16:00 v sálku SCEAV v Karviné a jsou spojeny s následnou diskuzí.

Programy biblických hodin leden - březen 2007

15. února 2007 v 0:16 | pastor |  Měsíční program
PROGRAMY BIBLICKÝCH HODIN V TÝDNU
Leden - březen 2 0 0 7
PROGRAMY GODZIN BIBLIJNYCH W TYGODNIU
(zpracoval Jan Cieślar)

Světový den modliteb za Paraguay

14. února 2007 v 1:14 | EstiC |  Oznámení
Letošní ekumenické setkání u příležitosti Světového dne modliteb 2007, jehož liturgii připravily tentokrát ženy z Paraguaye, se koná v neděli 4. března v 16 hodin v evangelickém kostele v Karviné. Téma bohoslužby zní Spojeni pod Božím stanem. Díky svědectví paraguayských žen v příbězích, modlitbách, obrazové projekci, ale také díky paraguayské hudbě a tradičním místním pochoutkám, budeme mít možnost velmi osobně a bezprostředně poznat tuto zemi v samém srdci Jižní Ameriky a společně se za ní přimlouvat v modlitbách. Na setkání rozhodně přijďte se svými dětmi. I pro ně je přímo z Paraguaye nachystán pestrý program.

Hurá na chatu!!! :)

9. února 2007 v 16:26 | Miriam Paszová |  Oznámení
POZOR ZMĚNA!!! CETnikáři a mládež z OK seniorátu vyráží na chatu do Klokočova - CHATA Rozárka - ve dnech 30.3 -1.4. 2007. Cena 333 Kč. Tento jarní pobyt bude na téma "Krize na horách, aneb jak a kde nacházet sílu a povzbuzení v životních nížinách vlastních i jiných". Blíže nám o tom poví evangelická farářka a nemocniční kaplanka z Bratislavské fakultní nemocnice, Miriam Prášilová (autorka publikace Duchovní a pastorační doprovázení nemocných a umírajících v nemocnici). Více info o chatě u Miriam Paszové - mipas@email.cz (mobil 736 436 465). DEJTE PROSÍM VĚDĚT, ZDA CHCETE JET. Abychom jeli levně, musíme naplnit kapacitu, takže se čiňte a volejte mi či piště. :) (více info o chatě na http://www.vesmirbolatice.cz/index.php?ids=1&idr=5)

Z "Kazań albo Wykładów Porządnych świętych ewangielii niedzielnych przez cały rok" Samuela Dambrowskiego (1620-21)

2. února 2007 v 15:33 | EstiC |  Glosy
Z kazania na Pierwszą niedzielę po trzech królach - Ewangielia u Łukasza Ś. rozdz. 2.w. 41-52
"Uczcie się przeto rodzicy dziatki swe do kościoła prowadzić. Niech się z was w tej mierze budują, i do chwały Bożej zaprawiają. A zwłaszcza na dni święte nie pozwalajcie im tego, aby doma zostawszy szeleć i po ulicach biegać miały. Wam bowiem ciężki rachunek z tego Panu Bogu dać przyidzie, jeźliby przez niedbalstwo wasze zguba jaka duszna na dziatki wasze przypaść miała. (...) Wielkie, wielkie często przyczyny do zguby dziatek waszych Panu Bogu dawacie, by nie wielka nad wami cierpliwość i dobrotliwość Boża była. Nie wspominam, że dziatek waszych dwoma odbiegacie, i do kościoła ich z sobą nie bierzecie, ale i sami częstokroć nie rychło na chwałę Bożą przychodzicie, i tem rychlej precz idziecie. To jeśliż się godzi, sami osądźcie."