Březen 2007

Čas (postní)

13. března 2007 v 22:57 | Jan Balabán - převzato z Listů - časopisu pro politickou kulturu a občanský dialog |  Glosy
Dnes, v době půstu, který se nekoná a o němž se většinou ani neví, si znovu uvědomuji, že náš čas není konstantní veličinou, ale především prostorem pro události. Zmizí událost, zmizí i čas pro ni určený. Náš čas už dlouho ztrácí svůj prostor. Starozákonní Kazatel říká, že je čas pro každou věc pod nebem. Čas boje i čas pokoje … čas kameny rozhazovat a čas kameny sbírat… V jeho pojetí se čas klene jako chrám, jehož střechou je nebe a pod nímž je dostatečný prostor (časový) pro každou činnost, třeba pro smutek a pláč, který se nezahání nepotlačuje, ale který trvá, až do svého naplnění.
(setkání s významným českým literátem Janem Balabánem a autorské čtení jeho povídek se koná ve čtvrtek 22.3. v 18:00 v prostorách Galerie Chagall. Více o akci na www.dokoran.info)

Wszystko mam, wszystko mam, moim Pasterzem Pan...

11. března 2007 v 13:49 | Emilia Pasz |  Glosy
Chciałabym się podzielić z wami moim bardzo krótkim świadectwem. Należę Panu już od 15 stycznia 1948. Kiedy byłam we szpitalu w Trzyńcu, będzie to już dwa lata, przyszła starsza siostra i pyta się mnie, do czego mnie tak jeszcze pociąga. A ja jej mówię: Bardzo lubię śpiewać, to jest moja radość a mam też dobre książki i czytam.
Mieszkam w Cieszynie i chodzę do kościoła na Niwy. Raz w miesiącu, drugi wtorek, zawsze mamy zebranie niewiast. Raz przed świętami godowymi była zaproszona siostra Brölowa z polskiego Cieszyna. Będą temu tak trzy czy cztery lata.

Programy biblických hodin březen - duben 2007

3. března 2007 v 13:39 | pastor |  Měsíční program
PROGRAMY BIBL. HODIN V TÝDNU - GODZINY BIBLIJNE 3-4/2007