Prosinec 2008

Fotki z wigilijki

29. prosince 2008 v 21:17 | estic

Mozecie se podziwać, jak dobrze a wiesioło my se mieli na wigilijce. http://sceavkarvina.blog.cz/galerie/galerie/2008-12-wigilijka. Zaproszómy was na dalszóm za rok!:)
A kto chce pryndzyj, nóndzie nas na sylwestra od 16 do rana na farze. info na radek.dubsky@dokoran.info. PF 2009!

Na Vánoce všichni spolu...

28. prosince 2008 v 2:18 | estic |  Reporty
Pod tímto heslem se letos opět na Štědrý večer sešly stovky lidí při společném koledování pod širým nebem. Akce, do jejíž přípravy se zapojily místní církve, Centrum pro rodinu Sluníčko a Iniciativa Dokořán, se konala na náměstí ve Fryštátě. Kromě koled a povídání o smyslu Vánoc přišel předat svá vánoční přání také primátor města. Krátké video z akce můžete shlédnout na
Reportáž a fotografie jsou k dispozici na stránkách Deníku (karvinsky.denik.cz) a také na webu Sluníčka (centrum-slunicko.cz)Kázání 26.12.2008

26. prosince 2008 v 12:22 | RaD
Kázání je nahráno ve formátu .mp3
Pokud se vám nedaří soubor stáhnout, kontaktujte e-mail radek.dubsky@dokoran.info

Komunitní centrum na karvinském náměstí – úpravy jsou téměř u konce!

17. prosince 2008 v 16:41 | DanC |  Komunitní centrum
Na karvinském Masarykově náměstí vzniká nové místo pro setkávání lidí. Komunitní centrum, které bude běžně dostupné pro všechny zájemce z města a jeho okolí a které nabídne také pravidelný program v podobě besed, workshopů a koncertů, dostává po nutných opravách svou tvář.

Myšlenka komunitního centra v budově Slezské církve evangelické a.v. v Karviné se stala výzvou pro místní občanské sdružení Iniciativa Dokořán, které ve spolupráci se členy evangelického sboru získali finanční podporu Nadace OKD. Koncem října 2008 byly započaty sanační opravy místností, nákupy nových světel, nábytku. V současné době byly dokončeny zednické a malířské práce, byla instalována protihluková stěna a místnosti se staly útulnějšími. Nic z toho by se ovšem nemohlo uskutečnit nebýt mnoha dobrovolníků z řad členů a přátel Iniciativy Dokořán a samozřejmě také evangelického sboru, kteří ve svém volném čase, bez nároku na jakoukoli odměnu, zasvětili opravám nemálo hodin tvrdé práce.

Mikulášské vyprávění

16. prosince 2008 v 15:45 | DarinaC |  Reporty
V neděli 7. 12. po svátku Sv. Mikuláše přijela na nedělní besídku za dětmi paní Jarka Plačková z Ostravsko-opavského biskupství ŘKC, aby je seznámila s jednou z legend o sv. Mikuláši. Pluli jsme s ním po moři z jeho rodného města Myry až do Betléma. Sv. Mikuláš po vzoru Pána Ježíše rozdal vše co měl chud
ým a stal se z něj poustevník. Avšak jen do té doby, než uslyšel Boží hlas, který ho opět volal do města Myry. Tam byli lidé velmi smutní z toho, že jim zemřel biskup, který spravoval jejich kostel a společenství. Modlili se za správnou volbu nového biskupa a domluvili se, že ten, kdo jako první vejde do dveří kostela, je Bohem vyvolený biskup. Nic netušící Sv. Mikuláš doplul z Betléma zámořskou lodí jako jeden z veslujících otroků do Myry a jako první jde Bohu poděkovat za to, že v pořádku mohl dojet až na místo, kam ho Bůh povolal. Otevřel kostel a tam ho modlící se věřící přivítali jako svého nového biskupa.
Děti se krásně do vyprávění zapojily svými postavenými domy, zpěvem a roznášením svíček. Samozřejmě, že na konci našeho povídání nechyběla plná truhla dobrot, kterou děti bleskurychle vyprázdnily.


Text písně: Hej, hou, hejahou, přes širé moře veslujeme. Hej, hou, hejahou, jednou domů doplujeme. Širým mořem veslujeme, jednou domů doplujeme.

Setkání Iniciativy Dokořán v prosinci

3. prosince 2008 v 13:48 | estic

V prosinci nás s Dokořánem čeká adventní setkání s komorní hudbou v neděli 7.12., v pátek 12.12. u nás vystoupí kapela Veselá zubatá, v neděli se můžete zúčastnit společeného muzicírování na Jamsessionu a v předvánočním čase 20.12. budeme hostit Láďu Křížka, českou rockovou legendu. Před dvěma lety se obrátil k Pánu Bohu, přijal křest a ve svých písní reflektuje svou víru v Krista. Na všechny akce srdečně zveme. Více informací naleznete na www.dokoran.info.