Březen 2009

Přijďte si vyrobit velikonoční ozdoby

30. března 2009 v 10:04 | tom |  Komunitní centrum


Velikonoce jsou téměř za dveřmi. Stejně jako k vánocům, také k velikonocím patří nejrůznější dekorace, ozdoby, jarní motivy. Pokud jste šikovní a chcete, aby vaše velikonoce nebyly fádní, určitě přijďte v sobotu 4. dubna v 9.00 do Komunitního centra Agape na Masarykově náměstí v Karviné. Připravujeme pro Vás Kurz tvorby velikonočních ozdob.

Pod vedení zkušené výtvarnice paní Brigity Gubišové si budete moci připravit vlastní kraslice, mašle, či dekorační květinové zápichy. Rovněž vám předvede výrobu tradičních velikonočních věnců, jejichž příprava je trochu náročnější, ale výsledek je krásny.

Tímto Vás všechny srdečně zveme. Pokud se kurzu chcete zúčastnit aktivně, přineste si s sebou vyfouknuté vejce, ostatní potřeby budou připraveny na místě. Pro pokrytí těchto drobných nákladů si Vás dovolíme požádat o dobrovolné vstupné.

Přijďte tedy v sobotu 4. dubna do KC Agape. Kurz poběží do 9 do 12 hodin. Zve vás Iniciativa Dokořán a Slezská církev evangelická AV. Informace o dalších aktivitách Iniciativy Dokořán a program Komunitního centra Agape najdete na www.dokoran.info.Program KC Agape 30. března - 5. dubna

30. března 2009 v 10:01 | tom |  Komunitní centrum

Tentokrát se nám nepodařilo pokrýt službami úplně celou otevírací dobu, bude tedy místy zkrácena, ale za to bude otevřeno každý den. Takže se na Vás opět těšíme.

Opět pro Vás máme zajímavou nabídku na Sobotu, tentokrát pro šikovné ruce. Připravujeme kurz tvorby velikonočních ozdob pod vedením zkušené výtvarnice Brigity Gubišové.

Fotky z Muzikálu nově v galerií

19. března 2009 v 12:00 | estic |  Oznámení
Pár momentů zachycených při představení Návrat ztraceného syna minulou neděli. Třeba se uvidíte, a třeba uvidíte své blízké. Pokud byste chtěli si nějakou fotku vytisknout, mám je k dispozici ve větším rozlišení. Psát můžete na ester.dubska@dokoran.info.

Myšlenka s velkou rezonancí - ProChrist 2009

19. března 2009 v 10:48 | estic |  Oznámení

ProChrist je významná mezinárodní evangelizační akce, přenášená satelitem z centrálního místa, kterým se letos stane Aréna Chemnitz v Německu, na dalších více než tisíc míst v 15 zemích Evropy. Řady čtyř večerních programů s mottem "Pochybnosti a úžas", obsahujících hudbu, rozhovory, divadlo a evangelizační slovo hlavního řečníka ProChristu, evangelického faráře a předsedy organizace YMCA, Ulricha Parzanyho, na důležitá témata života a víry, se budeme moci zúčastnit i v Karviné, a to od čtvrtku 2.4. do neděle 5.4. v aule Slezské univerzity vždy od 17:45.


Nejbližší akce Dokořánu

14. března 2009 v 21:58 | estic |  Měsíční program

Pro milovníky moderního a svěžího jazzu Iniciativa Dokořán nachystala koncert kapely Million Pounds na sobotu 28.3. v 20:00. Již v 19:00 se však můžeme setkat při fotografiích Patrika Demka na vernisáži první ze série výstav místních tvůrců. Na duben chystáme jednak koncert velkého bigbandového orchestru z Brna (18.4.), jednak velikonoční koncert komorní hudby. Všechny tyto akce se konají v našem kostele v Karviné - Fryštátě. Více informací najdete na www.dokoran.info.

Co se děje v komunitním centru

9. března 2009 v 18:57 | tom |  Komunitní centrum

Komunitní centrum Agape je otevřeným prostorem pro každého, kde můžete jen tak pobýt a využít jeho vybavení. Takto je možno KC využívat v době, kdy se zde neděje další program. Ale ani většina dalších aktivit není uzavřena pro veřejnost. Čeho se s námi můžete zúčastnit?

Koncerty - každý měsíc se snažíme ve spolupráci s Iniciativou Dokořán uspořádat zajímavý koncert v kostele, jehož je KC součástí. Snažíme se o žánrovou pestrost, abychom si všichni přišli na své.

Biblická hodina - pro ty, kdo mají zájem prohlubovat si znalosti ohledně Bible a křesťanské víry je připravena dávka inspirace každé úterý v 16,00.

Pěvecký sbor - zpíváte rádi? Pak jistě přijďte v úterý v 17,30. Zpívají se spirituály, tradicionály, i moderní tvorba.

Dorost - setkávání teenagerů, kteří hledají více, něž pouhou pasivní zábavu a svoje životy chtějí naplnit Smyslem. Můžete se seznámit s dalšími vrstevníky a zajímavě trávit čas. Každý pátek v 16,30 pod vedením Jarka, Janky a Martiny.

Besedy klubu Dokořán - každý měsíc se snažíme připravit zajímavou tématickou přednášku se zajímavými lidmi. Ty se dějí ve čtvrtky večer. Aktuální informace o přednáškách zveřejňujeme na www.dokoran.info a taky na nástěnce KC Agape.

Anglická konverzace - zájemci o výuku anglického jazyka mají možnost účastnit se pravidelných kurzů v malých skupinkách. Kontakt - ester.dubska@dokoran.info

Dále připravujeme -

Březnový Světový den modliteb tentokrát z Papuy Nové Guineje

8. března 2009 v 1:18 | estic |  Oznámení

Světový den modliteb se uskuteční v Karviné v neděli 29. března a slavit jej s námi bude 170 zemí světa. Téma tentokrát zní "Jsme různí, a přece jedno v Kristu". Letošní program připravily ženy ze země Papua Nová Guinea. Ekumenické setkání se sérií diapozitivů o přírodě, dějinách, křesťanství a současnosti Papuy se koná v evangelickém kostele na Masarykově náměstí v Karviné - Fryštátě. Začátek v 16:00.

Muzikál Návrat ztraceného syna

6. března 2009 v 22:55 | estic |  Oznámení


Muzikál autorství Jiřího Zmožka, který připravily děti a mládež ze sboru CASD v Suché, můžete vy i vaše ratolesti shlédnout v NEDĚLI 15.3. 2009 v 16:00 v našem kostele. Videozáznam jedné písně najdete zde: http://www.casd.cz/havirov/?q=muzikal-navrat-ztraceneho-syna.
Věříme, že tento příběh, který v dějinách inspiroval bezpočet spisovatelů, malířů či hudebníků, osloví i vás.