Duben 2009

300 let Ježíšova chrámu v Těšíně - 300 lat kościoła Jezusowego w Cieszynie

30. dubna 2009 v 14:15 | estic

"Těšínský 'chrám milosti' … leží na nejvyšším skoro bodu města a vévodí celému kraji. Kříž věže jeho velebně se pne k nebesům, jakoby závoditi chtěl o přednost ve výšce s velikány Bezkydů, jež tam v dálí černají se, oblakův se dotýkajíce."
"Cieszyński 'kościół łaski' (...) wznosi się na bodaj najwyższym punkcie miasta i przewodzi całej okolicznej krainie. Krzyż wieży jego uroczyście ku niebiosom się wznosi, jak gdyby przewyższyć chciał potężne szczyty Beskidów, które czernią się hen w dali, obłoków dotykając." (František Sláma, Vlastenecké putování po Slezsku)Z miłością o miłości

30. dubna 2009 v 8:54

Z okazji Światowego Dnia Rodzin serdecznie zapraszamy Was wszystkich, którzy chcecie przyjemnie spędzić niedzielne majowe popołudnie, na spotkanie otwarte nie tylko rodzinom z dziećmi, dla których przygotowany będzie ciekawy program. Przyjść może każdy, kogo zauroczył majowy czas miłości..
O niej rozważać będzie i dyskusję otworzy, razem ze swoją żoną Gabrielą, Mgr. Vlastimil Ciesar, pastor zboru Śląskiego Kościoła Ewangelickiego AW w Gutach, ojciec czterech dzieci. Mottem niedzielnego popołudnia będzie wędrówka Saint-Exupéryho Małego królewicza po planecie Ziemi i jego spotkania z "wielkimi ludźmi". Kto uratuje "wielkich ludzi" przed ich "wielkością i uwolni ich od samotności, strachu, egocentryzmu, uganianiem za życiowym szczęściem? Jak kochać, jak patrzeć na rzeczywistość oczami dziecka i widzieć to, co jest oczom niewidzialne?

Swymi pieśniami umili chwilę rodzina Michałków ze Stonawy.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 17 maja o godz. 16:00 w kościele ewangelickim we Frysztacie.


Laskavě s láskou o lásce

23. dubna 2009 v 10:15 | maggie

U příležitosti Světového dne rodin srdečně zveme Vás všechny, kdo si chcete užít pohodové májové odpoledne, na setkání otevřené nejen rodinám s dětmi. Přijít může každý, koho omámil májový lásky čas :)
O lásce zauvažuje a společnou diskuzi otevře, spolu se svou ženou Gabrielou, Mgr. Vlastimil Ciesar, pastor sboru Slezské církve evangelické a.v. v Gutech, táta čtyř dětí. Mottem nedělního odpoledne bude putování Saint-Exupéryho Malého prince po planetě Zemi a jeho setkání s "velkými lidmi".
Kdo zachrání "velké lidi" před jejich "velikostí" a osvobodí je od osamělosti, strachu, egocentrismu, posedlostí hnát se za životním štěstím? Jak milovat, jak se stále dívat očima dítěte a vidět to, co je očím neviditelné?
Zpívat nám bude rodina Michalkových a na svůj vlastní pestrý program se mohou těšit i děti. Setkání se uskuteční v neděli 17. května v 16:00 v evangelickém kostele na Masarykově náměstí v Karviné.
Vstuné dobrovolné.

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą." (Paweł z Tarsu)

Novinky v naši galerii

19. dubna 2009 v 18:08 | estic

Fotky z Celonárodního čtení Bible 09 a z koncertu big bandu z Brna nově v galerii.

Program Dokořánu na květen

19. dubna 2009 v 17:53 | estic |  Měsíční program

V rámci klubových večerů s Dokořánem se v květnu můžete těšit na na parádní koncert akusticko-elektrického dua DVA, které patří ke špičce alternativní muziky u nás a úspěchy slaví i na zahraničních pódiích, a to v pátek 1.5. od 20:00. V sobotu 16.5. od 19:00 se u nás koná vernisáž nové výstavy v KC Agape, tentokrát autorkou fotografií bude žena Kateřina Majewská a hned po ní v 20:00 jste srdečně zváni na koncert mladé nadějné bluegrassové kapely Křeni z Karviné spojený s křtem jejich nové desky. Více o programu na www.dokoran.info.

Nowe fota w galerii

14. dubna 2009 v 21:21 | estic

Możecie zerknąć do naszej galerii na fotografie z ostatnich akcji zborowych: chrzest Artura Oskara Cieślara, Światowy Dzień Modlitw z Papuy Nowej Guinei, workshop wielkanocny, Niedziela Palmowa z występem dzieci oraz chrzest Martina Šilona.

"Bible pro lidi - přečtěte si i vy svůj kousek Bible"

7. dubna 2009 v 2:08 Oznámení

Místní ekuména si Vás dovoluje pozvat na karvinskou část "Celonárodního čtení Bible", které se v období Velikonoc v tomto roce koná u příležitosti vydání jejího nového překladu po celé republice. Od Zeleného čtvrtku 9.4. do Velkého pátku 10.4. bude probíhat veřejné nonstop čtení u obchodního domu Prior. Každý si bude moci přečíst či poslechnout úryvek z Bible. Cílem projektu je poukázat na kontext, který pro evropskou civilizaci Bible vytváří, morální a kulturní.
  

  Wielka Noc z muzyką i psalmami "PS" zespołu TGD

7. dubna 2009 v 0:25 | estic |  Oznámení

Wielkanocne oczekiwanie radosnego poranka Zmartwychwstania będziemy mogli przeżyć podczas wspólnego czuwania, nocnej wigilii wielkanocnej w Białą Sobotę 11.4. od godziny 22:00, tym razem z muzyką i DVD projekcją psalmów zespołu TGD z ich świeżo wydanej płyty. "Błogosław duszo moja Pana!..." (http://www.youtube.com/watch?v=e3t3-uIb1u8)


Pojďme očekávat nečekaně radostné svítání :)... Bděním o Velké noci, tedy na Bílou sobotu 11.4. ve 22:00, nás budou provázet nově nahrané žalmy kapely TGD na velkoplošné DVD projekci. "Błogosław duszo moja Pana" (http://www.youtube.com/w atch?v=e3t3-uIb1u8

Francouzská konverzace s Enorou

3. dubna 2009 v 15:58 | tom |  Komunitní centrum
Chcete mluvit Francouzsky? Ne jen jakože mluvit, ale doopravdy konverzovat?
Máte možnost. Připravili jsme kurz Francouzské konverzace s rodilou mluvčí Enorou Moaliq.
A zdarma !!!

Enora je v současnosti v Karviné na dobrovolnické stáži v klubu OnLine, který spravuje Slezská diakonie. Nicméně bude velmi ráda, pokud se najdou zájemci, kteří by si chtěli prohloubit své komunikační dovednosti ve francouzštině.

Prozatím se francouzská koverzace koná ve čtvrtky v 16.30, nicméně pokud zájemcům tento termín vyhovovat nebude, zvažujeme pořádat konverzaci v pátky v 15.00.

Veškeré informace podává a organizačí stránku má na starost koordinátor KC Agape. Kontaktujte mne mailem - tomas.samiec@dokoran.info