Září 2009

KURZ AKTIVNÍHO RODIČOVSTVÍ

15. září 2009 v 14:45 | estic |  Oznámení

Centrum pro rodinu a sociální péči o.s. organizuje v prostorách KC Agape (Masarykovo náměstí 4/3, Karviná-Fryštát) kurz pro ženy- matky i na rodičovské dovolené. Nabízí prožití 8 dopolední pod vedením odborných lektorů.

Kurz probíhá 1x týdně v úterý.
Jednotlivá dopoledne budou v duchu témat:
- rodinné kompetence
- komunikace v rodině
- možnosti uplatnění na rodičovské dovolené
- zviditelňujeme naši práci v rodině
- právní dopoledne
- můj osobní potenciál.

Součástí je hlídání a program pro děti.

Bližší informace a závazné přihlášky: Lucia Petrůjová, mobil¨: 774 202 442, email: lpetrujova@doo.cz, www.prorodiny.cz

KURZ JE ZDARMA, jelikož je podporován Evropským sociálním fondem v ČR, Evropskou unií a operačním programem Lidské zdroje a zaměstnanost.

Vernisáž fotografií z Festivalu Dokořán + komorní posezení s houslovým kvartetem

10. září 2009 v 13:11 | estic

Fotografie z letošního ročníku festivalu Dokořán se jeho návštěvníkům líbily natolik, že přišli s nápadem uspořádat výstavu těch nejvydařenějších.
Práce Štefana Dušičky, Katky Majewské a Filipa Tkáče budou tedy ke shlédnutí v komunitním centru Agapev Karviné-Fryštátě od čtvrtku 17.9., kdy v 16:30 bude výstava zahájena vernisáží s účastí houslového kvarteta členek Janáčkovy filharmonie. Přijďte potkat ty, s kterými jste prožívali letní dny plné skvělé muziky a společné pohody. Samozřejmě zveme i všechny ostatní, kteří mají chuť strávit čtvrteční podvečer při komorní hudbě a přátelském posezení a podívat se, co vše se na Dokořánu 2009 dělo.

Smyčcové kvarteto OSTRINGS, které vzniklo v březnu r. 2008 na Ostravské univerzitě hraje ve složení: housle - Radka Tihelková, Petra Šolcová, viola - Helena Jančíková, violoncello - Martina Kučerová. Radka, Helena a Martina jsou členky Janáčkovy filharmonie Ostrava. Petra je členkou orchestru divadla Olomouc. Zahrají od W. A. Mozarta Divertimento D dur a od A. Dvořáka sm. kvartet Fdur - Americký.