Listopad 2009

...z knížky Petera Hahne- Konec legrace

20. listopadu 2009 v 12:34 | estic |  Glosy
Mark Twain trefně popsal, čím se vyznačuje naše dnešní bezradná a nepokojná doba: "Když ztratíme z očí cíl, zdvojnásobíme si námahu." Od Karla Valentina, velkého mnichovského komika, pochází otázka, kterou pokládal lidem, kteří si vyšli na procházku: "Ach, prosím, mohli byste mi říct, kam jsem chtěl jít?" Při všem současném bláznění po pokroku se musíme konečně zamyslet nad tím, kam vlastně chceme pokračovat. Postupujeme, aniž bychom znali cíl. Hlavně že jsme v pohybu. A co možná nejrychleji. Bez kompasu nám však zbývá jen bludná cesta. ... zveme ke společnému putování ve svátek i pátek. Více v rubrice O NÁS.

Trzicatka Daniela+Miri+Moni a chrzest Anny Schmidt

8. listopadu 2009 v 20:54 | estic
W galerii nowe fotki z niedzieli 8.11. Mieli my se wybornie! Prziszli my każdy poczciwie z oryginalnym nakryciym głowy, jak było życzyniym jubilantów, pojedli my, co dali, a były to same dobrotki, pospóminali a pośmioli se, bo było czymu.:) Dziynki moc za zaproszyni, trójco naszo kochano, i jeszcze roz - WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Setkání mládeže našeho seniorátu v Karviné

7. listopadu 2009 v 14:11

Pár fotek ze soboty 7.11. najdeš v galerii. Pokud máš svoje, přilož nebo pošli na karvina@sceav.cz.

Program KC Agape

5. listopadu 2009 v 17:06 | tom |  Komunitní centrum
Každý týden se snažíme vyplnit čas KC zajímavým programem. O tom Vás budeme informovat zvlášť. Tady představujeme pevné body programu, které se konají pravidelně KAŽDÝ TÝDEN.

SETKÁNÍ S FRANTIŠKEM LÍZNOU+koncert POLETÍME?

5. listopadu 2009 v 0:56 Měsíční program
Jezuitský kněz, disident, bývalý politický vězeň, signatář Charty 77, držitel Ceny Františka Kriegla za obětavou práci s odsouzenými a prezidentského řádu TGM za vynikající zásluhy o demokracii a lidská práva.
V mnohém překvapuje. Na svých poutích ušel několik tisíc kilometrů s diagnostikovanou rakovinou v pokročilém stádiu, do občanky si nechal dobrovolně zapsat národnost rómskou, přestože není Róm.
U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii zveme na osobní setkání s Františkem Líznou ve čtvrtek 19. listopadu v 18:30 v KC Agape na Masarykově náměstí v Karviné.

Iniciativa Dokořán Vás také zve k muzice. Tentokrát se bude juchat z plna hrdla, protože přijede Ruda Brančovský a POLETÍME?.
Rudu můžete znát jako frontmana kapely Veselá zubatá, ale jeho mladší seskupení Poletíme? už se Karvinou také prohnalo, třeba loni na Festivalu Dokořán s obrovským ohlasem. Veselost a živočišnost z jejich vystoupení čiší. Jejich poslední desku si můžete zcela zdarma stáhnout na jejich stránkách. Přijďte tedy v sobotu 14. listopadu v 20 hod. do Barona.
Více informací o listopadovém programu Iniciativy Dokořán najdete na www.dokoran.info.