Únor 2010

Postní páteční bohoslužby

25. února 2010 v 15:44 | estic |  Oznámení
V čase postním se máme možnost scházet u Božího slova také v postní pátky. Bohoslužby začínají vždy v 16 hodin a sloužit budou hostující pastoři z okolních sborů Slezské evangelické církve.

19.2. Jiří Chodura
26.2. Anna Bystrzycka
5.3. Renáta Firlová
12.3. Vladislav Volný, sen.
19.3. Jaroslav Kaleta
26.3. Erich Bocek

"Beránku, který snímáš viny,
vcházíš jak slunce do krajiny,
oázou jsi u prašných cest,
stromem, jenž nepřestává kvést,
láskou, jež nikdy neumírá,
silnější jsi než naše víra,
jsi světlo, které v dálce plane,
poznané i to nepoznané,
jsi duha, která vlídně klene,
obzory země zaslíbené,
jsi bezčasí i vezdejší náš čas,
jsi neklid, který dřímá v každém z nás,
jsi jako z hlubin čistý pramen,
vítej nám tedy, vítej, pane.
Agnus Dei, qui tolis pecata mundi, miserere nobis. Amen.

Beseda s Petrou Všelichovou 25. března 2010

19. února 2010 v 10:50 | tom |  Oznámení
Srdečně Vás zveme na setkání a diskuzi s ostravskou režisérkou Petrou Všelichovou ve čtvrtek 25. 3. 2010 v 18:00 v Komunitním centru Agape.

Petra Všelichová se podílí na tvorbě pořadů ČT Ostrava jako jsou Reportéři ČT, Kultura.cz, Zahrada je hra, Náš venkov, Sabotáž, V zajetí železné opony, Tajné akce StB, Přísně tajné vraždy, Ta naše povaha česká, Sváteční slovo. Z její filmografie připomeňme také pořady, které Ostravskou publicistiku charakterizovaly v nedávných letech, jako byla např. Klekánice, Případ pro reportérku, Salon moravskoslezský, Proti proudu aj.


O Petře Všelichové poslední dobou slýcháme především v souvislosti s dokumentem Zločin jménem Katyň, který sbírá domácí i zahraniční ocenění. Na film Zločin jménem Katyň navázal v roce 2008 dokument nazvaný Lebka, který přibližuje konkrétní osud jedné z obětí masových poprav.
Diváky zaujal také dokument Sen o nejtěžší hoře světa o českých horolezcích, kteří kdy usilovali o druhý nejvyšší vrchol na světě. Z dalších dokumentů s rukopisem Petry Všelichové jmenujme: Ostrava komorní, Zatajené popravy, Přechodné adresy Jaromíra Šavrdy a z nejnovějších to jsou Dvacáté století Oty Filipa, Evropa za klavírem, Blbost smrdí od hlavy a další.

Zveme Vás tedy na setkání s touto nevšední ženou, která se zabývá tématy, která kdesi v skrytu pod povrchem stále formují to, čemu říkáme česká mentalita. Její snaha popasovat se právě s takovými nejednoduchými tématy je přinejmenším pozoruhodná. Neváhejte tedy a přijďte.

Studentské bohoslužby v Karviné

10. února 2010 v 13:34 | tom |  Oznámení
Každý druhý čtvrtek v měsíci se v kostele SCEAV Karviná v 19:00 konají bohoslužby pro studenty. Jedná se o celkem neformální setkávání studentů středních, vyšších i vysokých škol.

Na dvou předchozích setkáních jsme se zabývali tématy Zima, Co očekáváme od života a Čas odpočinku. Jsme společenstvím ekumenicky otevřeným, výklady u nás slouží kazatelé nejrůznějších církví.

v nejbližší době se bude setkání konat 11. března 2010. Všichni "mladí" budou rádi viděni :)

Legendární RAM ADONAI v pátek 26.2. v KARVINÉ

2. února 2010 v 23:13 | estic |  Oznámení

Iniciativa Dokořán Vás srdečně zve na koncert znovuseskupivší se legendy křesťanské rockové scény Ram Adonai. Kapela si dala pauzu od koncertování dobrých pět let. O to jsme veselejší, že v nové sestavě se rozhodli navštívit také naše končiny.
Jupííí!! :)

Ram Adonai nepřijedou sami. Dovezou s sebou dlouholeté kamarády a souputníky, kapelu Goro. Kluci nejsou zelenáči na rockové scéně. Na jejich stránkách zjistíte, že se taky máte na co těšit.
Jak už bývá u nás dobrým zvykem, prostor dostanou také místní nastupující kapely. Takže se můžete těšit na mírně zadumané, ale silné písně rockových Revelation-S, či přímočaré až trochu brutální rap-core kapely SlickHill.
startujeme v Baronu v 19.00
vlezné, jako obvykle, 70 Kč