Říjen 2010

Svátek reformace tuto neděli

26. října 2010 v 17:27 | estic |  Oznámení
reformace
Zveme na příští nedělní ranní bohoslužby u příležitosti památky reformace. Hostem bude českobratrský evangelický farář Antonín Plachý, který bude taky kázat. Bohoslužby zpestří taky náš pěvecký sbor písněmi, které zazněly na 300. výročí postavení kostela na Vyšší Bráně v Cieszynie. Přijďte slavit s námi!:)

Rodinný pobyt ve Wiśle

9. října 2010 v 19:02 | estic |  Oznámení
wisla

Pokud si chcete užít podzimních barev Beskyd a společenství přátel našeho sboru, jste srdečně zváni na rodinný pobyt v rekreačním středisku Timoteus ve Wiśle - Gościejowie (č.p. 17). Odjíždíme v pátek 22.10. (ubytovávat se můžete od 17 hod.), konec je plánován na neděli 24.10. po obědě.
Cena pobytu s polopenzí pro dospělého činí 400 Kč (pátek - sobota) nebo 300 Kč (sobota-neděle), děti od 3 let 250 Kč (pátek-sobota), 150 (sobota-neděle).
Je možno navštívit aquapark v hotelu Gołębiewski, takže plavky si určitě přibalte sebou.
Zájemci se mohou hlásit u sestry Helenky Cieślarové. 

Spolu proti chudobě

9. října 2010 v 10:27 | estic

ceskoprotichudobe

V rámci Dnů proti chudobě a Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení zveme v sobotu 16.10. v 18 hod. do KC Agape na večer u fairtrade čaje a kávy, jehož hostem bude JAROSLAV KRATKA, dlouholetý aktivista v oblasti pomoci chudým na Ukrajině, znalec rozvojové pomoci a misijní činnosti na Balkáně, redaktor TV Noe a rádia Proglas, hlavní organizátor Slavkovské iniciativy smíření.
Během večera zahraje také hudební uskupení BOHEMIAN CLUB, jehož tvorba je silně žánrově rozptýlena, inspirovaná balkánskou dechovkou, jihoamerickými rytmy, tibetskou rozjímavostí, židovským afektem, evropskou klasickou i lidovou hudbou, americkým jazzem a všemi dalšími uměleckými vjemy, které členové kdy slyšeli a které zanechaly v nich nesmazatelnou stopu podněcující inspirace.


Složení: trubka - Jan Štěpánek, tuba - Jiří Siuda, akordeon - Johan Konečný, kytary - Lukáš Vojvodík a Jiří Meca, bicí a perkuse- Mikhail Pashayev.
Evangelický kostel od 18 hod. Vstupné dobrovolné (určeno na podporu rozvojových projektů)

V rámci akce Dny proti chudobě bude k dispozici také infostánek kampaně spojený s prodejem fairtrade výrobků u KC AGAPE na Masarykově náměstí ve dnech 15.-16.10. 2010