Březen 2011

Kázání 13.03.2011 (pastor Jan Cieślar)

13. března 2011 v 11:48 | RaD |  Glosy
Genesis 3. kapitola
Milí bratři a sestry, v první postní neděli nám biblický text mluví o několika prvních velmi důležitých věcech. Především tady máme první ráj, Eden. Naše hluboká touha po něčem krásném nám dokazuje, že jsme jako lidstvo něco takového měli, ale ztratili jsme to. Veliký myslitel Blaise Pascal jednou řekl, že nikdo není nešťastný, protože není králem jenom sesazený král. To všechno člověk měl, tu krásu a velikost, byl stále s Bohem. Nebylo v celém stvoření žádného boje, nebylo žádného neštěstí, utrpení, smrti. To jsme si skutečně nevymysleli, ale to jsme měli. Proto nám je toho tak líto a tak po tom toužíme.
Také máme v tom našem textu první zkoušku, první pokušení. Možná chytrák řekne: Kdyby Pán Bůh nic nezakázal, člověk by nic nepřestoupil. A tak dál. Známe ty všelijaké chytré názory. Jak by to byl ovšem strašný pohled na člověka, který by byl bez hříchu jenom proto, že by nemohl hřešit. Bylo by to vlastně jenom vycvičené, vytresované zvíře nebo nějaký stroj, automat. Právě v tom pokušení, v té nutné volbě v životě, se vytváří svoboda člověka a jeho velikost. Teprve tam člověk nachází sám sebe. Někdo řekl, že právě v pokušení se rodí ten svobodný, opravdový, rozhodující se sám člověk. (...) Stáhnout Kázání je nahráno ve formátu .mp3. Pokud se vám nedaří soubor stáhnout, kontaktujte e-mail radek.dubsky@dokoran.info.

CHLAPSKÝ VÍKEND

9. března 2011 v 20:55 | DanC |  Oznámení
VŠECHNY CHLAPY S DĚTMI I BEZ DĚTÍ ZVEME NA VÍKEND NA CHATĚ KYČERA V BESKYDECH. VAŘÍME SI SAMI, O DĚTI SE STARÁME SAMI, SAMI SI DĚLÁME PROGRAM, CHODÍME SI KAM CHCEME. ASI SE VŠICHNI NEBUDOU ZNÁT, ALE PO ZKUŠENOSTI Z MINULÉ CHATY TO VŮBEC NENÍ NA PŘEKÁŽKU. CENA ZA UBYTOVÁNÍ NA JEDNU NOC VÝJDE CCA 100KC NA DOSPĚLÉHO A 50KC ZA DÍTĚ. PIŠTE DO KOMENTÁŘU, JAK TO VIDÍTE, JESTLI POJEDETE ATD. POTVRZENÍ SVÉ ÚČASTI NAPIŠTE SMSKOU NA 775 580 471. ZDAR. DAN CIEŚLAR


Kázání 06.03.2011 - pastor Jan Cieślar

6. března 2011 v 9:57 | RaD |  Glosy

Łukasz 10, 38-42
Drodzy Bracia i Siostry, co nam ma powiedzieć dzisiejsza ewangelia właśnie dziś, w tę niedzielę przed postem, kiedy będziemy przeżywać razem z Jezusem Jego drogę do Jerozolimy na krzyż? Przede wszystkim Jezus jest tu w drodze, jego celem jest Jerozolima, tam ma cierpieć i umierać. Czy to uczniowie, którzy szli za nim czy byli z nim, wogóle wiedzieli, registrowali? My to może wiemy, bo razem z Kościołem będziemy teraz w tak zwanym czasie postnym sobie przypominali cierpienia swego Pana - właściwie już od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres postu. Ale czy to wszystko? Pan Jezus jest w drodze - tak widzimy w tym rozdziale ewangelii. Spotyka na tej drodze ludzi różnego rodzaju i pochodzenia. Wszystko właściwie zależne jest od tego, czy choć niektórzy go jako tego bezdomnego kaznodzieję, który nie ma, gdzie by głowę skłonił, przyjmą do siebie.
Tam w Betanii był gościnny dom, gościnna Marta razem ze swoją siostrą Marią...
Kázání je nahráno ve formátu .mp3
Pokud se vám nedaří soubor stáhnout, kontaktujte e-mail radek.dubsky@dokoran.info.