Říjen 2011

Česko proti chudobě v Karviné

9. října 2011 v 15:24 | estic |  Oznámení
I tento rok se náš sbor ve spolupráci s Iniciativou Dokořán zapojuje k celostátní akci Dny proti chudobě.
V sobotu 15.10. od 8:00 do 18:00 bude stát informativní stánek kampaně spojený s prodejem Fair trade produktů v OD Prior.
V neděli 16.10. v 9:00 se v rámci akce uskuteční bohoslužba s účastí scholy sousední katolické farnosti věnována otázkám světové chudoby a boje proti ní v evangelickém kostele ve Fryštátě a po celou neděli budou před KC Agape na Masarykově náměstí k dispozici informační materiály organizací zabývajících se bojem proti chudobě u nás a ve světě spolu s výrobky Fair trade a klientů středisek Slezské diakonie.
V neděli 16.10. v 14hod se v KC Agape u šálku fairtrade kávy a čaje uskuteční beseda na téma: Jak se staví škola na Haiti - odpolednem bude provázet Stanislav Czudek, diakon Církve bratrské v Karviné, který se účastnil 3-týdenního charitativního tripu na Haiti spolu se skupinou mladých lidí ze Slezska.
V pondělí 17.10. v dopoledních hodinách proběhne prezentace kampaně a divadelní hra na toto téma na Základní škole s pol. jaz. vyuč. v Karviné.
Ve středu 19.10. v 20:00 karvinská část Dnů proti chudobě vyvrcholí koncertem italské reggae kapely Rhomanife s prezentací kampaně ČpCH, studentský klub Einstein. Rhomanife je nejen kapela, ale také jakýsi kulturní projekt, kterým chtějí členové kapely sdílet své křesťanské postoje. Členové: Gianni Somma (vokál a kytara), Pino Di Taranto (basa), Antonella Locosole (vokál), Rossella Caputo (vokál), Gianni Lopoorcaro (kytara), Marcello Laquale (klávesy), Francesco Bartoli (bicí), Miky Strisciullo (perkuse). Více o kapele najdete na http://www.myspace.com/rhomanife.

Vstup na všechny akce zdarma!!!
Kdyby kdokoli z vás se chtěl na akci nějakým způsobem dobrovolnicky podílet (služba u stánku, prodej fairtrade, hra na buben, jakákoli inovace se cení:) , ozvěte se na ester.dubska@dokoran.info.