Březen 2012

Fotky z předvelikonočního setkání dětí

24. března 2012 v 23:46 | estic |  Reporty
Pokud si chcete připomenout, co všechno jsme v sobotu 24.3. v Agape dělali, ztáhněte si fotky z této adresy:
http://leteckaposta.cz/762898774

Modlitby 24/7 v Karviné

22. března 2012 v 23:00 | estic

Kdy?

Od soboty 24. 03. 2012 15:00 do pondělí 26.03. 2012 18:00. V pondělí od 17hod společné zakončení.

Kde?

Modlitby budou probíhat v budově modlitebny CASD, Dačického 715, Karviná Ráj. Vchod do modlitební místnosti - dveře na pravé straně budovy.

Jak?

Nepřetržitý modlitební řetěz tvořený jednotlivci či skupinami - tyto "hlídky" se budou střídat v modlitební místnosti po jedné nebo více hodinách.

Proč?

Každému probuzení předcházelo pokání církve a modlitební zápas. Prosíme za pokání jednotlivců a sboru a uzdravení vzájemných vztahů. Prosíme za lidi z našeho města a okolí, kteří nemají osobní vztah s Ježíšem. Nebuďme lhostejní! Je před námi léto plné misijních aktivit a víme, že nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla. (Ef 6,12)
Pojďme společně pokleknout před Bohem.
...a můj lid, který se nazývá mým jménem, se pokoří a bude se modlit a vyhledávat mě a odvrátí se od svých zlých cest, tehdy je vyslyším z nebes, odpustím jim jejich hřích a uzdravím jejich zemi. (2 Par 7,14)

Modlitební místnost

Bude to místnost vyhrazená pro neptřetržité modlitby a nerušené setkání s Bohem. Cílem je vytvořit bezpečné a příjemné místo, které nás může motiovat a inspirovat k modlitbě. Součástí místnosti budou modlitební předměty z našeho města i úplně konkretní náměty dodané lidmi před vámi. Dále bude k dispozici nějaký přístroj pro přehrávání CD, Bible, volné papíry a tužky pro tvořivé chvály. K dispozici je varná konvice, čaj, káva. Zajištěn je i přístup na WC.

Proč modlitební místnost

Každodenní modlitební život je pro mnohé z nás těžký zápas. Doma nás často vyrušuje naše okolí či řada jinách vlivů. Naši mysl neustále bombardují různé zprávy, hluk, nesplněné povinnosti, starosti apod. Registrace konkrétní hodiny a nutnost jít do místnosti je závazek, který nám pomůže uskutečnit náš záměr. Vykročme z pohodlí svého domova a investujme svůj čas a energii do vztahu s Bohem.

Organizace

Máte-li zájem se zapojit, zaregistrujte se a přihlaste se přes internet na adrese modlitby24-7.cz/karvina. Nebo na telefonním čísle: 731 494 662. Prosím, přijďte na svou hodinu nejdříve 5 minut předem.

Modlitební předměty

Modlitební předměty je možno zasílat krátkou zprávou SMS na níže uvedené telefonní číslo modliteb 24-7, organizátorům nebo je po někom poslat do modlitební místnosti.

Kontakt

V případě jakéhokoliv problému v průběhu 24/7 volejte: 731 494 662 - Stanislav Czudek.

Program Dokořánu v březnu

11. března 2012 v 12:27 | estic
Na akci v pátek 23.3. v klubu U Einsteina zahrají pod záštitou INICIATIVY DOKOŘÁN tentokrát karvinští SAKUMPRÁSK, nová inspirace z Ostravy RETRO JOKERS a třešnička na dortu v podobě slovenských OUT OF CONTROL.


Prešovská kapela Out of Control je parta čtyřech mladých kluků, ktoré spojuje vztah k tvorbě hudby a křesťanské pozadí, které je cítit i v textech jejich písní. V jejich zvuku je slyšitelná směs britského rocku, elektroniky, melanchólie ale také radosti, energií střídající se s rozplývajícími se pasážemi nutícími posluchače zastavit se. Out of control hraje v sestavě: Dušan Havrilla (zpěv, kytara), Jany Pastirčák (klávesové nástroje), Vlado Gal (basa) a Milan Macek (bicí nástroje). Prozatím mají na kontě jedno EP s názvem Stromy Rastú do Hĺbky a v současnosti připravují svůj debutový album.

Rozhodně je se na co těšit! Vstupné pro pracující je 90 Kč pro ostatní 70 Kč.


VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ (24.3.2012)

6. března 2012 v 19:36 | Darina Cieślarová |  Oznámení
Všechny srdečně zveme na setkání pro celou rodinu. Přiďte se velikonočně naladit, vyrobit si velikonoční dekorace, zazpívat si a popovídat. Těšíme se na Vás.


8.3. vernisáž výstavy Rodina maluje

5. března 2012 v 21:56 | estic
Srdečně zveme do komunitního centra Agape na výstavu s mottem Rodina maluje, kde představí své práce zejména Miroslav Vodák, Jarošková Monika , Kristýna Marie Vodáková a Miroslav Adrian Vodák. Výstava potrvá po celý měsíc březen v provozních hodinách centra. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 8. 3. v 18 hodin. Více na http://www.facebook.com/events/184061205036235/

Zkušební provoz Audio ŽIVĚ

5. března 2012 v 10:38 | RaD |  Audio ŽIVĚ
Přinášíme vám zkušební ŽIVÉ vstupy z dění karvinského sboru jako jsou Bohoslužby, biblické hodiny, besedy, přednášky. Aktualní program naleznete v rubrice Audio ŽIVĚ. Záznam naleznete v rubrice Audio archív.
V současné době se jedná o zkušební provoz proto prosím omluvte případné nedostatky.
Připravované ŽIVÉ vstupy:
ŽIVĚ nedělní a sváteční Bohoslužby


Dopomáhejme spravedlnosti - Světový den modliteb

3. března 2012 v 19:02 | Magda Tomiczek |  Oznámení
Zveme Vás k setkání u příležitosti Světového dne modlliteb za Malajsii v neděli 11. 3. v 16 hodin v kostele Slezské církve evangelické a.v. v Karviné - Fryštátě.
Program připravený ženami z Malajsie, vystoupení děti, promítání fotografií z Malajsie, ochutnávka tradičních jídel, modlitba za zemi.