Červenec 2012

Indiánské léto v Hati

24. července 2012 v 23:42 | Darin Cieślarová
Hurrráááá, prázdniny!!!! Je někdo, kdo neslyšel burácivý pokřik dětí a učitelů v poledne 30. 6.? Každý rok se opakuje tentýž halas. Neznám nikoho, kdo by se na léto, volno, odpočinek, ale také dobrodružstí netěšil.

I my jsme se těšili! A moc! Rozhodli jsme se, že společně s rodinami, učiteli a dětmi nedělní besídky připravíme INDIÁNSKÝ TÁBOR.

Funkce hlavní vedoucí se ujala talentovaná, nadšená a vše zvládající Magda Tomiczková. Důležité bylo vybrat termín a místo. Protože jsme v pořádání táborů nováčci, řekli jsme si, že začneme v malém. Zvolili jsme tedy datum 5. - 8. 7. Jako naše základna sloužila Archa (centrum volnočasových aktivit) v Hati, kde jsme našli podobně jako Noemovi svěřenci bezpečné útočiště. Ovšem ne jako v biblickém příběhu před vodou, nýbrž před všespalujícím sluncem. Počasí bylo tedy opravdu požehnané.

Táborové dny jsme začínali rozcvičkou, následovala vynikající snídaně připravená karvinským pastorem, kurátorem a jejich ženami. Potom jsme byli seznámeni se ctností, na kterou jsme se měli během dne zaměřit, pak pokračoval program, oběd, biblická lekce, večerní táborák a program u ohně.

Zažili jsme toho opravdu hodně. Indiánské putování polní stezkou, kde obilí bylo vyšší než některé děti, koupání, hledání zlata v divoké řece, návštěva vojenského opevnění, stezka odvahy po hřbitově, indiánskou olympiádu, večerní galashow a mnoho dalšího. Navíc jsem také tvořili nejrůznější výtvarná dílka, která nás pak zdobila.

Bylo úžasné, že se všichni dospělí maximálně zapojili a pomáhali se vším, jak jen mohli. Takže jsme se společně s dětmi bavili také my velcí. A myslím, že největší odměnou bylo nadšení dětí, které neměly čas vůbec zlobit a večer padaly únavou.

Děkuji všem, kteří na táboru byli. Bylo to jedinečné setkání a nezapomenutelné 4 dny. Věřím, že v příštím roce se podaří zorganizovat podobný pobyt. Berte to tedy jako výzvu a zároveň pozvání pro všechny, kteří by do "TOHO" chtěli jít.

Děkuji Bohu, že vyslyšel všechny modlitby, požehnal nám a dal sílu to dotáhnout do konce.

Fotki z indiańskiego lata

16. července 2012 v 13:44 | estic
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu Jarka Tomiczka z minionego pobytu zborowego w Hati, który znajdziecie pod adresem: https://plus.google.com/photos/113405904724481872110/albums/5765196123597478401?authkey=COi4luzIiJvjnAE