Září 2012

Dny proti chudobě

28. září 2012 v 15:12 | estic
Srdečně zveme na karvinskou část celorepublikové kampaně Česko proti chudobě, která proběhne v rámci tzv. Dnů proti chudobě v sobotu 20 a neděli 21. října 2012. Celý víkend bude stát na Masarykově náměstí ve Fryštátě informativní stánek kampaně s prodejem Fair-trade výrobků. V sobotu v 17hod proběhne v KC Agape beseda s dlouholetým ředitelem Slezské diakonie, největší charitativní organizace v regionu, Česlavem Santariem v 19 hodin pak vystoupí Simona Marthausová, vítězka slovenského Gospel talentu, s kapelou. Zahájen bude také výstava Fair flowers, květiny pro lidská práva, kterou bude možno navštívit do 5.12. 2012 v prostorech Komunitního centra Agape.
V neděli Dny proti chudobě pokračují ranní bohoslužbou v evangelickém kostele ve Fryštátě s účastí pěveckého sboru z Braunschweigu (Německo).
Během víkendu bude také probíhat již 20. ročník ekumenické sbírky Dny Bible, který tentokrát podpoří překlady biblických textů v Ekvádoru a Panamě. Díky dárcům tak budou moci pokračovat překladatelské projekty do jazyků quichua canar a kuna.
Na všechna setkání je vstupné dobrovolné.

Dvakrát zachráněné dítě - setkání s Thomasem Graumannem

10. září 2012 v 21:36 | estic |  Oznámení
"Brněnský Žid, naturalizovaný Američan, křesťanský misionář na Filipínách a jedno ze 669 zachráněných dětí Nicholasem Wintonem." Na setkání s Thomasem Graumannem a jeho ženou srdečně zveme tento čtvtek 13. 9. v 18:00 do Komunitního centra AGAPE.

"Chci říct, že je důležité si pamatovat, co se stalo v minulosti, že se to může stát znovu, pokud nebudeme vědět, co se stalo dřív. Minulost se může opakovat. […] V tom, že jsem byl zachráněn, musí být nějaký důvod. Mnoho Wintonových dětí si je vědomo, že mají určitou povinnost k jejich vlastnímu životu. Čelím stále otázkám - "Proč jsem naživu? K čemu vede můj život?" Snažím se něco se svým životem dělat. Spolu s Nicolasem Wintonem si říkám, že každý může dělat něco se svým životem, pokud k tomu máme příležitost, a příležitost v životě má v zásadě skoro každý. Proto jsem se rozhodl, když mi bylo šedesát dva, že nebudu po zbytek života sedět v houpacím křesle, a odjel jsem učit angličtinu do České republiky. Tudíž poselství pro budoucí generace je: Využijte příležitostí, co vám dává život, a prožijte smysluplný život."

Před besedou v 17:00 zveme na vernisáž další výstavy v komunitním centru AGAPE. Tentokrát představí své práce studenti škol Slezské diakonie.