Listopad 2012

Adwentowe spotkanie kobiet

29. listopadu 2012 v 11:32 | estic
Serdecznie zapraszamy na adwentowe spotkanie kobiet przy herbacie czy kawie w niedzielę 2.12. od godz. 15:00 w kościele ewangelickim w Karwinie pt. "Oczekiwać nieoczekiwane, mieć nadzieję w beznadziei". Gościem imprezy będzie ThDr. Miriam Prášilová, teolog ewangelicki, wykładowca na ETF Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, działająca jako koordynatorka wolontariuszy przy Instytucie Onkologii św. Alżbiery. Zajmuje się towarzyszeniem i opieką duchową cierpiących i umierających i podzieli się z nami o doświadczenia związane z tematem. Będzie też chętna odpowiadać na pytania w dyskusji.
Z muzyką gościć u nas będzie Molin company z Cieszyna (zabrzmią między innymi melodie z muzikalu Skrzypek na dachu). Wystąpi też miejscowy zespół, w którego skład wchodzą Aneta Gazur, Joanna Wierzgoń, Weronika Owczarzy i Martina Szajter.
W drugiej części programu będą sobie mogły uczestniczki spotkania wypróbować tworzenie ozdób z filcu pod batutą Janiny Kiedroń czy pogawędzić u ciastek, kawy i herbaty.

Výroba adventních věnců a 1. adventní neděle "na górolskóm nute"

25. listopadu 2012 v 20:49 | estic |  Oznámení
Tuto středu od 9:30 se v KC Agape sejdeme ke společnému tvoření adventních věnců. Přineste si sebou korpus, svíčky s kališky a nějaké dekorace či mašle. Všechno ostatní bude zajištěno, včetně hlídání dětí.

Srdečně zveme na přístí nedělní bohoslužby, které budou tentokrát doprovázeny částmi Karpatské mše od Ladislava Moravetze v podání našeho pěveckého sboru. Zazní také píseň Jeruzalem, jedna z nejoblíbenějších adventních písní ve světě známá pod názvem Holy city, a dva spirituály. Začněme advent a nový církevní rok s grácií.:)

Odpoledne pro dámy

21. listopadu 2012 v 12:57 | estic |  Oznámení
V neděli 2. 12. 15:00 v KC Agape se uskuteční adventní setkání pro dívky a ženy s mottem: "Očekávat neočekávané, mít naději v beznaději" .
Našim hostem bude tentokrát ThDr. Miriam Prášilová, evangelická teoložka přednášející na ETF Univerzity Komenského v Bratislavě, působící jako koordinátorka dobrovolníků pri Onkologickém ústavě sv. Alžběty. Zabývá se doprovázením a duchovní péči trpících a umírajících a podělí se s námi o své zkušenosti s tímto tématem spojené.
S hudbou z muzikálu Šumař na střeše k nám přijede Molin company z Těšína, zazní písně místní hudební skupiny (Aneta Gazur, Joanna Wierzgoń, Weronika Owczarzy, Martina Szajterová), Janka Kiedroniová nás zasvětí do tajů plstněných ozdob, budeme si moci vyrobit nějaké vánoční dekorace a určitě se najde čas i na popovídání u kávy či čaje. Vstupné na setkání je dobrovolné, budeme však rády za jakoukoli podporu na pokrytí nákladů akce.

Setkání pro rodiny

9. listopadu 2012 v 0:05 | estic