Únor 2013

Výstava fotografií projektu "Proměny"

21. února 2013 v 12:17 | estic
Slezská diakonie vydala na rok 2013 unikátní kalendář zachycující nesplněné sny a profesní přání lidí, kteří se ocitli bez domova. V prostorách KC Agape můžete do 15. 2. navštívit výstavu fotografií, které byly v rámci projektu Proměny vytvořeny. Fotografie mají poukázat na to, že člověk má svou jedinečnou hodnotu nezávisle na tom, jak vypadá a co má na sobě. 11 uživatelů azylového domu Bethel si tak alespoň částečně splnilo svůj sen - vyzkoušeli si, jaké to je být jen chvíli někým jiným. Prozradili, čím si přáli v životě být a sociální pracovník Marek Klus pak zrealizoval focení v reálném prostředí dané profese. Vznikl tak kalendář, jehož smyslem je propagovat dobré jméno organizace Slezská diakonie a střediska, aktivizovat uživatelé střediska, předcházet jejich negativnímu hodnocení ze strany veřejnosti a poukázat na smysl společenské odpovědnosti a dobročinnosti spolupracujících firem a organizací.
V KC Agape si můžete kalendář zakoupit a tím podpořit záměr projektu.
Více na http://www.slezskadiakonie.cz/fotogalerie/unikatni-kalendar-na-rok-2013-k-prodeji

Světový den modliteb za Francii

21. února 2013 v 10:57 | estic |  Oznámení
První březnový týden již patří v celém světě Světovému dnu modliteb, tentokrát za Francii. Program si pro nás připravili ženy z francouzského výboru SDM. Heslem je "Byl jsem cizí a přijali jste mě".
Jste srdečně zváni ke společným modlitbám za tuto zemi. Na programu je pro nás připravena prezentace fotografií, písně, ochutnávka tradičních jídel a další doprovodný program včetně programu pro děti.
Setkání se koná v neděli 3.3.2013 v 16:00 v sále Slezské církve evangelické v Karviné.

Bohoslužby v postní pátky

15. února 2013 v 12:11 | estic |  Oznámení

Od tohoto pátku, tedy 15. 2., až do Velikonoc se budeme scházet na pátečních bohoslužbách. Na jednotlivých setkáních budou sloužit slovem pastoři naší církve. Prvním je pastor Vláďa Volný mladší z Bludovic. Začátek vždy v 16 hodin.
8. 3. slovem poslouží pastorační pracovník Slezské diakonie Dawid Pasz.