Březen 2013

Velikonoční debata na téma: Jak křesťanství změnilo svět

30. března 2013 v 19:49 | estic |  Oznámení
Kdo vymyslel mateřskou školu? Kdo vymyslel podvojné účetnictví? Kdo začal stavět nemocnice? Zapomíná se, jak mnohotvárně a blahodárně křesťanství obohatilo a změnilo život lidí v západní společnosti, ale i mimo ni. Také se o tom málo mluví, ačkoliv
mnohé věci, jako péči o slabé, malé děti, nedotknutelnost práv
jednotlivce, principy mírového soužití národů nebo systematicky rozvíjený vědecký výzkum pokládáme za samozřejmost.
Debatu na toto téma bude vést Mgr. Marek Říčan ThD, teolog a evangelický pastor v Komunitním centru AGAPE v sobotu 6. dubna v 18 hodin.

Poznámka pro rodiče s dětmi: Neváhejte vzít je sebou. Program pro děti zajištěn.:)


ProChrist podruhé. Téma: Kolik sítí člověk potřebuje?

22. března 2013 v 11:56 | estic |  Oznámení
Přenos evangelizačního setkání ze Stuttgartu v neděli 24. 3. v 16 hod. Srdečně zveme!

Kolik sítí člověk potřebuje?

Sítě jsou životně důležité. Pro získání elektřiny. Pro činnost v zaměstnání. Pro sociální zajištění našeho života. Kdo je na síti spojen se správnými lidmi, může hodně stihnout. Ale jak je důležité spojení s Bohem?


Host večera: Dündar Karahamza. Věděl, jak je důležité spojení s Bohem. Jako pravověrný muslim se modlil vícekrát denně. V jeho vlasti, v Turecku, studující germanista poznává a zamiluje si Němku, která byla na dovolené.

Oba se vezmou a stěhují do Německa. Karahamza si vzpomíná "mně bylo jasné, že svoji manželku přesvědčím o správnosti mé víry." Mladý muž,který se mezitím stal zaměstnancem pojišťovací služby německých drah, putuje do Mekky. Ale stalo se něco zvláštního: "Zatímco jsem v islámu nemohl najít žádný pokoj, zpráva o Ježíši Kristu na mne působila stále hlouběji. V roce 1999, šest let po svatbě, se Dündar Karahamza veřejně přiznal ke křesťanské víře.

Která síť nese jeho život? O tom nám bude Dündar Karahamze vyprávět v pondělí večer.


Host večera: Cae a Eddie Gaunttovi: To nejlepší ze dvou světů.
Co se stane, když spolu pracují úspěšná popová zpěvačka s barytonistou bádenského státního divadla v Karlsruhe? Cae a Eddie Gaunttovi působivě předvedou, jak zní hudba bez hranic.

Akce na další období

21. března 2013 v 20:25 | estic |  Oznámení

Sobota 23. 3. 15:00 Velikonoční tvoření pro děti i dospělé

Neděle 24. 3. 9:00 Bohoslužba + program dětí, 16:00 ProChrist - promítání

Pondělí 25. 3. 13:30 Bohoslužba ve vězení

Čtvrtek 28. 3. 16:00 Velkočtvrteční bohoslužby

Pátek 29. 3. 9:00 Velkopáteční bohoslužby, 16:00 Odpolední velkopáteční bohoslužby

Neděle 31. 3. 9:00 Velikonoční bohoslužby - přímý přenos

Pondělí 1. 4. 9:00 Velikonoční pondělí

Sobota 6. 4. 18:00 Jak křesťanství změnilo svět? - debata s pastorem Markem Říčanem.

Neděle 7. 4. 9:00 Bohoslužby

Pondělí 8. 4. 16:30 Konference pastorů

Pátek 19. 4. 19:00 Koncert hudební skupiny Oboroh

Neděle 21. 4. 9:00 Bohoslužby - program Rodinky

Čtvrtek 25. 4. 18:00 Schůze prezbyterstva

Neděle 29. 4. 9:00 Bohoslužby Cantate - slouží pěvecký sbor

Neděle 5. 5. 9:00 Bohoslužby Diakonie, 15:00 Vernisáž výstavy Slezské diakonie

16:00 Koncert mužského pěveckého sboru z Cieszyna

Neděle 26. 5. Výlet pěveckého sboru do Wisły

Neděle 2. 6. 15:00 Ekumfest

Jaromír Nohavica a Zbigniew Czendlik v cyklu Bez stereotypů

8. března 2013 v 10:23 | estic |  Oznámení

V pátek 15. 3. v KC Agape bude možnost zúčastnit se přímého přenosu debaty
s Jaromírem Nohavicou a Zbigniewem Czendlikem v rámci cyklu česko-polských
diskuzních salónů kavárny Avion Bez Stereotypů - Češi a a Poláci o sobě
navzájem. Debata na téma český ateismus a polský katolicismus začne v 18hodin.
Vstupné dobrovolné. Více info na www.noiva-tesin.cz.


Čím jsme žili

6. března 2013 v 21:17 | Dana Brezinová
Kromě pravidelných bohoslužeb ve sboru SCEAV v Karviné probíhaly zajímavé akce pro naše sborovníky a pozvané hosty. Velmi příjemné bylo setkání s věřící rodinou z Koree, která všechny obohatila poutavým vyprávěním a vzpomínkami na jejich vlast, vše s fotodokumentací a krásným zpěvem písní v jejich podání.
Stejně zajímavá byla debata s panem Onderkou, který napsal a vydal knihu "Za co,soudruzi,za co...?! Jedná se o jeho vlastní příběh a rozvinul celý děj ještě mnoha dalšími příhodami, které přítomné zajímaly.
3.3.2013 lze hodnotit jako velice pěkné nedělní odpoledne, kde jsme se sešli v hojném počtu v našem kostele i s pozvanými hosty z jiných sborů. U bohatého pohoštění probíhal program věnovaný Francii a zvláště ženám z jiných zemí a kultur, které se snaží v této zemi uplatnit. Hlavním průvodcem po Francii s filmovými záběry byla Halinka Škanderová, která přiblížila všem přítomným současný život přistěhovalců, se stále většími obtížemi se uplatnit. Beznaděj,do které se většina z nich dnes dostává, hledá útěchu ve víře a Boží pomoci. Pouze zde nacházejí sílu k překonání všech obtíží.
Proto věřící francouzské ženy vysílají poselství do různých částí světa, aby se o této skutečnosti vědělo. Uskutečnila se také sbirka, během níž bylo vybráno 1700 Kč, které budou odeslány na číslo účtu, jež bylo vytvořeno v ČR na pomoc stejně postižené ženy z cizí země. Dostala se do nelehké situace a navíc onemocněla. Celorepubliková sbirka probíhá na úhradu její léčby. Rozloučili jsme se s přáním, že se budeme opět těšit na podobná setkání, které nás vždy obohatí a my můžeme prospět dobré věci.

Fotografie z SDM od Jarka Tomiczka najdete v naši galerii: http://sceavkarvina.rajce.idnes.cz/3._3._2013_Svetovy_den_modliteb/

Pochybnosti? Úžas! - Letošní ProChrist i v Karviné

5. března 2013 v 11:56 | estic |  Oznámení
I v Karviné budeme mít v předvelikonočním čase příležitost zúčastnit se evangelizačních setkání ProChrist, která jsou již tradičně přenášená satelitem ze stadionu ve Stuttgartu na stovky míst po celé Evropě. Mottem kampaně ProChrist je: Aby Ježíš byl známý a komunity vzkvétaly.

Kde najdeme štěstí? - téma prvního setkání, na které srdečně zveme tuto neděli 10. března od 16 hodin v KC Agape. Usilování o štěstí je považováno za základní lidské právo. Je tedy zaručeno, že najdeme štěstí? Jak je možné nabízet štěstí ve světě, kde se mnohé sny hroutí.
Ježíš dává úžasné svědectví o štěstí...
Hosty setkání, kromě pastora Ulricha Parzanyho, který bude hlavním řečníkem večera, jsou:
Yasmina Hunziger a Tobias Merckle.

Vlnící se vlasy a hlas, který skoro zvedne jeviště: Yasmina Hunziger je ryzí v hudební vášni. Znakem zpěvačky je skoro neuvěřitelný hlasový rozsah a její rudá hříva určitě upoutá pozornost.

Na prvním večeru ProChrist 2013 bude Yasmina na jevišti rokovat. Rodilá Švýcarka nazývá svou hudbu "Soulpop": hlasově silné kousky od jemné po pronikavou. K hudební extratřídě se přidává jedinečná obsahová intenzita: Yasmina poctivě sděluje porážky a výhry, výšku a hloubku jejího individuálního rozvoje minulých let.

A to vše měla v sobě: už v mladém věku byl objeven její obrovský talent a Yasmina brzo spolupracovala s hvězdami jako Celie Dion, diskžokej Bobo a skupina De Höhner. V červenci 2008 vyhrála mezinárodní soutěž "Cesme Contest". O tři roky později pak vystupovala v televizní show "Hlas Německa" kdy se představila milionovému publiku.
Host večera: Tobias Merckle: syn miliardáře se rozhodl pro sociální pedagogiku. Trestaní mládežníci? Co se může od takových očekávat? "Mnoho" říká Tobias Merckle. Dvaačtyřicetiletý jednatel registrované společnosti "Seehaus" ji podporuje a úkoluje - s disciplínou, novou rodinou a křesťanskými hodnotami.