Duben 2013

Akce sboru na další období

25. dubna 2013 v 19:59 | estic

Neděle 28. 4. 9:00 Neděle Cantate, 11:00 Bohoslužby v Petrovicích, 16:00 Promítání ProChrist

středa 1. 5. dopoledne pronájem prostoru KC Agape mažoretkám.

neděle 5. 5. 9:00 Bohoslužby - Neděle Diakonie, hosté z Euniky, kázání Miriam Prášilová;
15:00 Koncert chóru z Cieszyna

pondělí 6. 5. 15:00 Zasedání Církevní rady, 17:00 Setkání s delegací presbyterstva (Radek Dubský, Daniel Cieślar, Anna Paszová)

čtvrtek 9. 5. 16:00 Nanebevzetí

sobota 11. 5. 8:00 Synod církve - delegáti: Jaroslav Tomiczek, Richard Borecki,
14:00 Setkání KDU-ČSL

Neděle 12. 5. 9:00 Bohoslužby - program: děti; 16:00 ProChrist; 17:00 Koncert uwielbieniowy Zacheusza

neděle 19. 5. 9:00 Seslání Ducha svatého - program: pěvecký sbor, slovo za prezbyterstvo: Anna Paszová

15:00 Sborová vaječina, pastor Janek - akordeon band

pondělí 20. 5. 16:00 Bohoslužby

neděle 26. 5. 9:00 Bohoslužby, 11:00 Bohoslužby v Petrovicích

Výlet do Wisły - odjezd 7:00 z Karviné, zapisuje s. Helenka Cieślarová, cena cca 150 Kč

úterý 28. 8. 8:00 - 15:00 Setkání SD k výročí Bible Kralické

čtvrtek 30. 5. 18:00 Setkání prezbyterstva - úvodní slovo s. Helenka Cieślarová

neděle 2. 6. 9:00 Bohoslužby - program: Rodiny + nedělní besídka

15:00 Ekumfest - s. Ester kontaktuje Danke Syrkovou a dívčí kapelu z našeho sboru

14. - 15. 6. Dny Karviné - pronájem prostor KC Agape Domu kultury

neděle 16. 6. Zájezd do Brna, bohoslužby 10:00 - vystoupení pěv. Sboru

sobota 29. 6. 14:00 Setkání starších sborovníků

18:00 Zkouška spojených pěveckých sborů

neděle 30. 6. 9:00 Památka založení sboru

ProChrist - Co pomáhá, když žal způsobuje hořkost?

16. dubna 2013 v 13:43 | estic |  Oznámení
Další z evangelizačních setkání ProChrist, která jsou již tradičně přenášená satelitem ze stadionu ve Stuttgartu na stovky míst po celé Evropě, se uskuteční v neděli 28. 4. v 16 hodin v KC Agape.

Jak může ustoupit stín z našeho života?

Začalo to podobně jako u mnohých jiných: Jako dítě se Anja Bielenberg necítila vítaná. Jako teenager měla poruchy přijmu potravy. Odmítnutí a pocit vyhoštění zaujímaly většinu jejích pocitů. Poté byla znásilněna a psychicky zničena. "Prošla jsem si velkou špínou", vzpomíná 43letá žena, "velkou špínou". Jako by nad jejím životem visel temný stín. Ale b
ylo to ještě horší: V 16 letech přišla během zničující nehody, kdy spadla pod vlak, o obě nohy. Od té doby musí sedět na kolečkovém křesle. "Bylo to skoro jako bych na sebe přitahovala kouzelnou písní neštěstí", vysvětluje Anja Bielenberg. Jak může člověk ve všem svém utrpení a vší tísni prožívat radost? Má snad čerpat z odvahy k životu? Je ponechán úplně napospas? Může vůbec bojovat s tím, že se stává stále zahořklejším a tvrdším? "Během těch let jsem nikdy ani nepomyslela na to, že bych se jednou mohla těchto strašných zatížení zbavit", referuje Anja Bielenberg.

Nový život, druhá šance. Smět začít ještě jednou. Po této možnosti touží mnozí. Nesplnitelné přání? Ke konci dvacátého roku uslyšela Anja o lásce Dobrotivého Boha. Začala věřit v Ježíše Krista, ucítila jeho Lásku. A poznala, že to, o čem Bible mluví, není žádná vymyšlená pohádka. Následovaly roky obnovy duševních zranění, která zažila. Anja sama dosáhla vzdělání, které jí umožňuje mít vlastní psychologickou poradnu. Chce předávat, co sama zažila: "Žal nemusí mít poslední slovo ve tvém životě. Existuje spása a útěcha."

Anja Bielenberg nám bude na ProChristu 2013 vyprávět právě o tomhle.

Host večera: Sefora Nelson: slavná zpěvačka a utěšovatelka
Původem německo - italská Sefora Nelson motivuje lidi. Její píseň "Odlož své obavy k zemi" se stala pro mnohé hymnou naděje. Na ProChristu bude Sefora Nelsona vystupovat s malým orchestrem.


Velikonoční koncert kapely OBOROH

14. dubna 2013 v 15:01 | estic
Folkrocková kapela Oboroh z Rychnovska ve východních Čechách, která se za 24 let své existence stala legendou, zahraje v pátek 19.4. od 19 hodin svůj velikonoční koncert v karvinském KC Agape. Vstupenky lze koupit v předprodeji v knihkupectví Agape.
Skupina má na svém kontě 25 tisíc prodaných, kritikou velmi dobře přijatých alb, přes 900 koncertů nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Švýcarsku a Irsku a společná vystoupení s Filharmonií Hradec Králové. Léta zkušeností dala Oborohu jistotu a přesvědčivost při koncertním provedení skladeb, ať už starozákonních žalmů zhudebněných vedoucím kapely Slávkem Klecandrem, nebo jiných písní, opatřených většinou jeho filozofujícími texty. Slávek vystupuje rovněž se svými sólovými recitály. Zatím posledním studiovým počinem Oborohu je album pašijových písní "Šel přes potok Cedron k hoře", v pořadí 8. řadové, vydané koncem roku 2012 renomovaným vydavatelstvím Indies - Happy Trails.

ProChrist 2013: Co víra a peníze

4. dubna 2013 v 21:07
4,1 miliard Euro - co na to říká Ježíš?

156 milionů páru bot - to už je něco. Takové množství bot v uplynulém roce podle výroční zprávy celosvětově prodala firma Deichmann. Šéfem celé společnosti je Heinrich Deichmann. Padesátiletý vnuk zakladatele firmy je předsedou správní rady koncernu "Deichmann SE". Tím je největší evropská obuvnická firma již ve třetí generaci rodinného podniku. Heinrich Deichmann nestudoval jen podnikovou ekonomii, ale i teologii, filozofii a historii. Roku 1989 vstoupil do otcova podniku a v roce 1999 kompletně převzal výrobní linky. Kromě upevňování pozice v Německu řídí velkou a intenzivní celosvětovou expanzi celé společnosti. Skupina firem, kterou vede, zaměstnává 32 000 zaměstnanců a v roce 2011 měla roční obrat okolo 4,1 miliardy Eur.
Jako jeho dědeček a otec o sobě Heinrich Deichmann říká, že se nechá vést v otázkách hospodářské odbornosti úplně stejně jako v základních otázkách křesťanství. Rodinná firma už přes třicet let podporuje rozvojové projekty v Indii a Africe, je ale také aktivní v sociálně pomocných projektech v zemích Evropy a konkrétně například v Německu.
Může tedy mít člověk peníze a zároveň víru? Proč tedy potom Ježíš v Bibli říká, že člověk nemůže zároveň sloužit Bohu i majetku?
To bude otázka na úterní večer. Kdo, když ne peníze, nám dá nezbytnou zajištěnost a očekávané uznání? Na otázku budou odpovídat Heinrich Deichmann a Ulrich Parzany.

Host večera: Johannes Falk: Muzikant z vášně
Stal se Nováčkem roku 2000, frontman rockové kapely "On A Mission". Teď je 35letý zpěvák úspěšný na sólové dráze. Johannes Falk bude doprovázen kapelou ProChrist - Band.


Další z evangelizačních setkání ProChrist, která jsou již tradičně přenášená satelitem ze stadionu ve Stuttgartu na stovky míst po celé Evropě, se uskuteční v neděli 7. 4. v 16 hodin v KC Agape.